Міський семінар учителів української мови та літератури

Міський семінар учителів української мови та літератури
Міський семінар учителів української мови та літератури
Міський семінар учителів української мови та літературиМіський семінар учителів української мови та літератури

13 квітня відбувся міський семінар учителів української мови та літератури на тему: «Сучасні освітні інструменти вчителя-словесника для організації навчання, підвищення якості знань учнів та результативності навчального процесу», який у зв’язку зі складною епідеміологічною ситуацією у Львівській області проводився в онлайн форматі.
Матеріали семінару заздалегідь підготували вчителі НВК «СЗШ№2-гімназія», з якими педагоги могли попередньо ознайомитись. Для обговорення учасникам семінару було представлено такі роботи: урок української мови в 5-А класі на тему «Другорядні члени речення», що підготувала й провела Марія Попадинець, елементи уроку української мови в 11-А класі з використанням сервісу Wordwall, який провела Леся Пилат, і позакласний захід «Інсценізація фрагментів роману у віршах Ліни Костенко «Маруся Чурай», який підготувала Марія Мількович. Педагоги всіх навчальних закладів Трускавецької ОТГ і методисти Центру професійного розвитку педагогічних працівників Інна Форемна та Жанна Гаврилик активно обговорили представлені матеріали, поділились власним досвідом використання різних інструментів, які у цей складний для освіти час допомагають зробити процес навчання якісним, цікавим і результативним.
Насамкінець учитель української мови та літератури Леся Пилат презентувала посібник для підготовки до ЗНО з української мови «Знай українську! Сучасний підхід у підготовці до ЗНО», співавтором якого вона є. У цьому посібнику наочно представлено саме сучасні освітні інструменти, які дають можливість учням самостійно готуватись до складання іспиту з української мови, а вчителям якісно допомагати їм у цьому, а саме: опорні схеми, таблиці, меми, комікси, хмаринки слів, традиційні й онлайн-тести, ігри, тренажери тощо.
Отже, відбувся якісний обмін досвідом, кожен почерпнув для себе щось нове. А головне, що вчителі вкотре довели: будь-які труднощі можна здолати, якщо є бажання, працювати творчо і ефективно можна навіть у таких складних умовах, у яких зараз перебуває весь світ.

  1. Програма семінару: https://www.youtube.com/watch?v=RcZa37i5EL8&t=4s
  2. Елементи уроку української мови з використанням сервісу Wordwall (Леся Пилат) : https://youtu.be/uESpBULtjlE
  3. Відкритий урок «Другорядні члени речення» у 5-А класі (Марія Попадинець): https://www.youtube.com/watch?v=d6hTf-Z4XvE
  4. Позакласний захід «Фрагменти поеми Ліни Костенко, «Маруся Чурай» (елементи музейної педагогіки, Марія Мількович): https://www.youtube.com/watch?v=BIG0lY_WHg0
Поділитись: